A Love Parade szibériai cickafark (Achillea sibirica var. camtschatica ) egy felálló szárú, bokrosodó, szárazságtűrő évelő virág, amely Szibéria és Kamcsatka vadon növő fajtájából került nemesítésre. Ez a faj a közönséges cickafarktól (Achillea millefolium) jelentősen eltér; virágai tömörebbek, margarétaszerűek. Míg a sötétzöld levelei páfrányszerűek maradnak a növekedési időszakban is. Júniustól szeptemberig virágzik, tömött, halvány pasztell rózsaszín virágzatokkal, amelyek közepén sárgás porzók láthatók. A virágfejek átmérője elérheti a 10 cm-t. A növény vonzza a beporzókat, például a méheket és pillangókat, emellett a hasznos rovarok számára is menedéket nyújt. Kiváló vágott virágnak és szárításra is alkalmas.
Jól párosítható más cickafarkokkal és szárazságtűrő virágokkal.
Magvetés
Beltéri vetés: Február – május
Szabadföldi vetés: Áprilistól júliusig.
Szeptember- októberben.
Téli vetés: Január-február
A magokat nedves palántaföld felszínére szórjuk és csak vékonyan takarjuk, mert a csírázáshoz fényre van szükségük. A palántákat akkor ültessük át, amikor az első valódi leveleik megjelennek.
Ha palántát nevelünk beltéren, akkor az utolsó fagyok elmúltával, május környékén ültessük ki őket végleges helyükre, 1-2 hét kiszoktatást követően.
Ha korán ültetjük, akkor az első évben már virágozhat.
Fény és hőmérséklet
A csírázási hőmérséklet 15-20°C és 5-10 napig tart.
A cickafark napfénykedvelő, ezért válassz napos elhelyezést a kertben.
Öntözés és gondozás
A szibériai cickafark igénytelen, egyszerűen gondozható növény, amely kedveli a napos helyeket és az átlagos, homokos, jó vízelvezetésű talajt. Amíg az apró palánták növekednek rendszeresen locsoljuk őket, a kifejlett növényt már elég heti egyszer öntözni. A tápanyagban gazdag talajon a szárak magasra nőnek hajlamosak megdőlni. Az elnyílt virágokat csippentsük le, hogy további virágzásra serkentsük a növényt. Szárazságtűrő és akár -40°C-os hideget is elvisel.
Betegségek
Betegségre nem hajlamos a szibériai cickafark, ám gombás betegségek megtámadhatják, mint a lisztharmat vagy levélrozsda. Ennek elkerülése érdekében a tövénél öntözzük.
Mi a téli vetés?
Téli vetés során a hidegtűrő virágmagokat január-februárban vetjük el műanyag palackba vagy műanyag dobozokba. Ez lehetőséget teremt a magoknak, hogy a téli hideg hatására természetes módon elkezdjenek csírázni és a tavaszi időszakra kialakuljon a növény.
Ez egy nagyon egyszerű és sikeres technika, mely nem igényel nevelőfényt és a helyet sem foglalja a házban.
A téli vetéshez kövesd ezeket a lépéseket:
- Használj átlátszó műanyag palackokat/dobozt és palántaföldet.
- Lyukaszd ki a palackok alját a vízelvezetés érdekében, majd vágd félbe úgy, hogy a tetejét lehajthatod.
- Töltsd meg a palack alját 5-7 cm palántafölddel.
- Ültesd bele a magokat.
- Ragaszd körbe átlátszó ragasztóval a palackot, hagyva szellőzési lehetőséget.
- Helyezd napos helyre, és hagyd ott tavaszig.
- Amikor a palánták már eléggé megnőttek, ültesd ki őket a kijelölt helyükre április végén.


az ágyásba.
Információk
Virágzás: | Június – Szeptember |
Fényigény: | Napos |
Talajigény: | Átlagos, jó vízáteresztésű |
Magasság: | 50-60 cm |
Ültetési távolság: | 30-40 cm |
